Гоце од Кочани спаси возач, жена и дете од запален автомобил (ФОТО)

Денес на пладне, Гоце Јаневски спасил три животи откако на време видел дека гори автомобил и ги предупредил патницит да излезат. Притоа додека дојдат пожарникарите со црево се обидел да го изгасне пожарот, но не успеал.

73472532 2717733568258695 3305214150178766848 n
ФОТО: Радио Кочани

„За жал на сите ,не се успеа во обидот да се биде побрз од оганот. Увидувајќи пожар под автомобилот ,се реагираше навреме , предупредувајќи го возачот придружуван со мајка со дете за да се одалечат на безбедно растојание“, вели Гоце и додава:

Немавме навреме доволно апарати за гаснење. …. Фотографиите и текстот ги добивме од Гоце Јаневски (Анафил), пренесува „Радио Кочани“.

За жал на сите нас ,не се успеа во обидот да се биде побрз од оганот.Увидувајќи пожар под автомобилот ,се реагираше…

Gepostet von Radio Kocani am Freitag, 18. Oktober 2019

Секоја чест на заложбата на Гоце кој се чини дал се од себе, но најважно од се е што луѓето се спасени, а се друго е надоместливо.

Прочитајте и...  Повредена старица во Скопје додека се симнувала од автобус
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде