„Голема грешка“ – Индија случајно си урнала свој хеликоптер

Индиското воено воздухопловство денеска соопшти дека кон крајот на февруари случајно урнало еден од своите хеликоптери, за време на престрелките со пакистанските воени авиони над Кашмир.

Шефот на воздухопловните сили на Индија, Ракеш Бадуриа, инцидентот, во кој загинаа шестмина војници, го нарече „голема грешка“.

Прочитајте и...  Кран паѓа врз куќи, автобуси летаат: Циклонот Фани прави пустош низ Индија
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде