Сликата понекогаш може да има поголем ефект од илјадници зборови. Решението на кризата може да се опише со многу комплицирани зборови, но не ви треба познавање на некој јазик за да прочитате и разберете ремек-дело. Уметноста е над сите јазици. Преку овие комбинации од фотографии се користи за да се подигне свеста и да се преземат мерки за никогаш повеќе да не бидеме сведоци на вакви контрасти низ светот.

Прочитајте и...  Запознајте го Вили, пресладок далматинец со носе во облик на срце
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.