Случувања

Горан Каран посвети песна на девојчето што загина во земјотресот во Загреб

Со посвета „За девојчето од Клаиќева улица“ хрватскиот пејач Горан каран на својот фејсбук профил сподели песна која ја посвети на 15-годишното девојче кое загина од повредите стекнати во земјотресот во Загреб.

Za djevojčicu iz Klaićeve bolnice…

Gepostet von Goran Karan, official page am Montag, 23. März 2020
Прочитајте и...  По 17- годишна тешка борба со ракот: Почина пејачката на „Roxette“

Најпопуларно

To Top