in

Гори катедралата Нотр Дам во Париз, падна главната купола

notre dame on fire
notre dame on fire

Гори богородичната црква во Париз. Пожарот кој избувна попладнево направи голема штета, и веќе ја собори главната купола.

Цркавата се смета за најубав пример од Француската архитектура.

Прочитајте и...  СПОДЕЛЕТЕ со вашите пријатели, неколку статистички бројки кои мора да ги знаете поврзани со корона вирусот

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote