Македонија

Граѓаните да не се вознемируваат: Во 18 часот артилериска стрелба по повод НАТО

Ги информираме граѓаните на Скопје дека денеска, 27-ми март 2020 година со почеток во 18 часот, по повод депонирање на  пристапниот протокол на Македонија во Стејт Департментот со што Македонија официјално станува полноправна членка на НАТО, од касарната ,,Илинден“ во Скопје, ќе се изврши артилериска стрелба со истрелување на шест плотуни од артилериски орудија, од страна на единица на артилерискиот баталјон на Армијата, соопшти Армијат

Прочитајте и...  ОСТАНЕТЕ ДОМА: Стапи на сила полицискиот час, овие работи треба да ги знаете

Најпопуларно

To Top