Случувања

Хајди Клум тајно се омажи со 17 години помлад гитарист

Еден од најпознатите топ-модели и претприемачи Хајди Клум (46) тајно се омажила за нејзиното 17 години помладо момче Том Каулиц (29) , кој е познат како гитарист на германската група „Токио Хотел“, пишува германскиот портал „Бунте“.

Tom Kaulitz heidi klum 2018 billboard 1548

Двојката сакала да ја организира свадбата само за најтесен круг на луѓе, а сите детали биле скриени од јавноста. Тие се венчале на 22 февруари во Лос Анџелес, точно една година откако откриле  дека се заедно.

Прочитајте и...  Нова опција на Фејсбук: Експеримент кој на многумина нема да им се допадне
Остави коментар

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top