in ,

HBO најави: Доаѓаат 10 нови епизоди од „Игра на престолот“

„Куќата на змејот“ е серијал во кој се претставени случувањата кои претходат на серијата „Игра на престолот“, односно 300 години пред случувањата од серијата. Компанијата HBO даде зелено светло за новата приквел серија.
-Задоволство ми е да најавам дека ја нарачавме „Куќа на змејот“. Серијата ќе се занимава со куќата на Таргеријан и работните денови на Вестерс, изјави Кејси Блојс од HBO.

Прочитајте и...  Крај Ерусалим пронајдени остатоци од населба стара 9.000 години

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote