Херој во униформа: Да задоцнеше само една секунда, момче ќе извршеше самоубиство (ВИДЕО)

Херој во униформа на полицаец спасил момче кое сакало да се самоубие со скок од мост.

Во последен момент успеал да го фати за нога и да му го спаси животот.

Камерата на униформата на колегата на полицаецот го снимила Брајан Рег, покрај оградата на мостот некаде во Тенеси, во моментот кога тој пробал да скокне, што за малку ќе било кобно, пренесува Мирор.

Полицаецот покажал врвни рефлекси и херојство спасувајќи го момчето кое се откажало од животот. Го фатил за нозете, повлекувајќи го на сигурно и го задржил на земја.

Снимката била објавена од канцеларијата на шерифот во округот Нокс, за да се заблагодарат на полицаецот за спасување на животот на момчето.

Прочитајте и...  Монструмот си пресуди себеси: Уби цело семејство во Загреб, па изврши самоубиство
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

Leave a Reply

avatar
  Претплати се  
Известувај за