in ,

Хорор на денот: Ресторан во кој го убиваш животното кое сакаш да го јадеш

Една сосема обична вечер Ерик решил да излезе на вечера со пријателите во нов ресторан кој искуството на јадење го качува на едно ново ниво.

Им бил ветен “целосен круг” искуство и со нетрпение го чекале келнерот.

Во серијата “Црно огледало”, ќе ги пречека страшно изненадување – пред да добијат оброк, тие самите треба да го убијат животното чие месо го нарачале.

Ова е акција на краткиот филм “Каса де Кан”, кој штотуку ја доби првата награда на Фестивалот на филмови за животни, а за само две минути, авторката Дастин Браун го илустрираше она што го правиме со конзумирање на месо.

Па, ако имате стомак за тоа, погледнете го видеово:

Прочитајте и...  Нов магичен коктел за диета: Со само 4 состојки до совршена тежина

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote