Филм & ТВ

Хорор што „ги брка“ гледачите од кино салите

nightingale poster aisling franciosi ifc films

Некои сцени во хорор-филмот „The Nightingale” (Славеј) беа премногу брутални за гледачите кои го гледаа филмот во австралиските кина, па луѓето почнале да ги напуштат кината по само 20 минути. Приказната од 18-от век раскажува за ирската затвореничка Клер која тргнува во крвав одмазднички поход поради сè она што ѝ се случило нејзе и на нејзиното семејство. Во првиот половина час од филмот, има сцена во која група луѓе ја силуваат Клер, која, според многумина, трае и предолго.

Погледнете го видео трејлерот за филмот:

Прочитајте и...  (ВИДЕО 18+) Првиот македонски хорор-спот, снимен според вистинска приказна!
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top