in

Хороскопски знаци во кои се раѓаат најуспешните заводнички

Тие изгледаат недостижно, а токму таа блага ароганција ги привлекува мажите. Експерти за астрологија одделуваат три хороскопски знаци во кои се раѓаат најпривлечните жени.

How to Seduce a Woman with words2

1. Близнаци

Жената Близнак точно знае како да привлече нечие внимание. Со љубезен и интересен начин за неколку секунди таа успева да ги воодушеви сите околу неа, едноставно тешко некој да ѝ одолее на шармот.

2. Лав

Лавовите зрачат со добро расположение и поради тоа се во центарот на секоја забава. Кога станува збор за флертување, Лавиците глумат недостижни и токму таа блага ароганција ги привлекува мажите. Со својот шарм тие лесно можат да го освојат скоро секој маж, без никакви проблеми.

3. Риби

Жената Риби е романтичар и мечтател, а со таквото однесување лесно го привлекува вниманието на мажите. Срамежливо се смее, „фрла“ кратки флертувачки погледи, а на таа тактика „паѓаат“ скоро повеќето мажи.

Прочитајте и...  Брачен хороскоп: Кои се предности и недостатоци на бракот со секој знак?

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote