in

Хумористични илустрации: Секојдневните проблеми на трудниците

Илустраторката и мајка на две деца, Лина Северинсен од Норвешка изработила серија забавни илустрации кои совршено отсликуваат како се чувствува една бремена жена.

Кога го носела своето прво дете во 2012 година, Лина почнала да црта цртежи кои на смешен начин ги прикажуваат заедничките труднички проблеми, а потоа продолжила да го прикажува и животот на родителите со децата по нивното раѓање.

Погледнете ги илустрациите на хумористичната Норвежанка:

1
2
3
4
5
6
8
10
11
12
13
14
16
17
Прочитајте и...  14 илустрации кои покажуваат колку е тешка бременоста

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote