in

И рекле дека е „црнчуга“: Внуката на Мајкл Џексон избодена седум пати во главата

Јасмин Џексон, внука на поп иконата на Инстаграм подели драматични фотографии. Таа тврди дека е седум пати прободена во лицето од непозната жена која и рекла дека „црнчуга“.

„Прободена сум пред својата куќа дека сум „црнчуга“. Жена истрча кон мене и почна да ме боде. Не можам да го мрдам вратот. Молев за помош но никој не сакаше да ми помогне. Подоцна дојдоа неколкумина и многу сум им благодарна. Молам Бога да ја излечите омразата која ја имате кон црнците. Ова не го залужив. Горда сум што сум црнкиња“-напиша Јасмин.

https://www.instagram.com/p/CBAgsanHerQ/?fbclid=IwAR080vsEYreAcwICUIrv9PI6l_AaPcVEhqh9YnggFHd2QneDXCqvA3qYhXI
Прочитајте и...  Роботите ќе заменат 20 милиони работници во фабриките до 2030 година

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote