Македонија

ИЈЗ: Над 110 нови случаи на коронавирус, најмногу во еден ден досега

За МИА од Институтот за јавно здравје информираат дека во изминатите 24 часа се потврдени над 110 нови случаи со коронавирус.

Од новодијагностицираните случаи, најголем број се од Скопје.

Ова е највисок број на заразени во еден ден во земјава досега.

Извор: МИА

Прочитајте и...  СЗО со официјално предупредување: Не користете Ибупрофен ако имате симптоми на коронавирус

Најпопуларно

To Top