Македонија

ИЈЗ: Над 150 нови случаи на коронавирус во земјава

За МИА од Институтот за јавно здравје информираат дека во изминатите 24 часа се потврдени над 150 нови случаи со коронавирус.

Точна бројка и повеќе информации очекувајте во текот на денот.

Прочитајте и...  Тројца починати, 15 новозаразени и седум излечени од Ковид-19 во последните 24 часа

Најпопуларно

To Top