Македонија

ИЈЗ: Над 60 новозаразени со коронавирус, 1 починато лице

Од Институтот за јавно здравје информираат за МИА дека во изминативе 24 часа се регистрирани повеќе од 60 нови случаи на заразени со коронавирус.

Според изворите на МИА, најголемиот дел од новозаразените се од Скопје.

Повеќе информации за состојбата со Ковид-19 во земјава ќе даде министерот за здравство Венко Филипче на прес-конференцијата закажана во 15 часот.

Извор: МИА

Прочитајте и...  Прв позитивен случај на корона вирус во Комерцијална банка

Најпопуларно

To Top