Македонија

ИЈЗ: Нови 89 случаи на заболени со коронавирус, починати седум лица

Од Институтот за јавно здравје, за МИА, изјавија дека во изминатите 24 часа во нашата земја се регистрирани 89 новозаболени лица од коронавирус.

Од ИЈЗ наведуваат и дека починале седум заболени лица со Ковид-19.

Во 15:00 часот Министерот за здравство Венко Филипче ќе одржи прес-конференција на која ќе ги соопшти најновите информации за состојбата со коронавирусот.

Извор: МИА

Прочитајте и...  Од болница му кажале дека мајка му починала: Благојче купил ковчег и подготвил некролог, па си ја нашол мајката жива

Најпопуларно

To Top