Македонија

ИЈЗ: Околу 100 новозаболени со коронавирус во земјава

За МИА од Институтот за јавно здравје информираат дека во изминатите 24 часа се потврдени околу 100 нови случаи со коронавирус.

Според изворите, најголем број од новозаболените се од Скопје.

Поради зголемениот број заразени, се очекува Комисијата за заразни болести во текот на денешниот ден да одржи состанок.

Извор: МИА

Прочитајте и...  Граѓаните и фирмите нема да плаќаат долгови кон банките во следните три месеци

Најпопуларно

To Top