Галерија

Илустратор ги црта страсните моменти на љубовта и блискоста

Не се случува секој ден да најдеме едноставни, а сепак убави и примамливи уметнички дела на луѓе ширум светот. Овој пат, би сакале да ве запознаеме со неверојатен уметник со името Zipcy на Instagram. Таа е практично експерт во оваа област. Нејзиниот уметнички стил е полу-реализам и е многу значаен.

Нејзиното вистинско име е Јанг Се-Еун, корејски илустратор, со повеќе од 685k следбеници на Instagram. Таа неодамна ја заврши серијата наречена “допир”, во која жените сигурно ќе се заљубат! Нејзиниот стил е секогаш малку сензуален и ќе забележите дека истата личност е на секоја слика.

Понекогаш сакам само да лежам и да го слушам отчукувањето на твоето срце.

Сакам да го слушам твојот глас.

Прочитајте и...  Инспиративен текст: "Ти заслужуваш..."

Последниот допир.


Најудобното перниче.

Благодарен сум што ти си првото нешто кое го гледам наутро кога ќе ги отворам очите.

Иако тоа е мал гест, прави да се чувствувам многу сакан.

Прочитајте и...  18 семејни моменти кои ја опишуваат љубовта подобро од зборови

Зошто ме гледаш така?
-“Бидејќи сум многу среќен.”

Ти си моето сонце.

“Ќе се тргнам ако сум тешка.”
“Во ред е. Остани на мене.”

За најскапоцената личност која ја познавам.

Прочитајте и...  7 фрази што никогаш не треба да ги кажувате во врска, освен ако сакате да раскинете

Повеќе на следната страна.

Страници: 1 2

Најпопуларно


To Top