in ,

Има 70, а изгледа како да има 30 години: Модната дизајнерка Вера Венг го запре стареењето

Модната креаторка, позната по својата линија венчаници за кои сонува секоја жена, изненади многумина со изгледот кога објави нови фотографии на Инстаграм.

https://www.instagram.com/p/B_-WrRWjP0k/

Популарната американска дизајнерка со кинеско потекло Вера Венг и покрај тоа што на 27 јуни ќе наполни 71 година, изгледа неверојатно помладо, а многумина во коментарите ја прашаа како тоа го постигнува.

https://www.instagram.com/p/B_tQ3yGJDb8/

Таа е родена во 1949 година во Њујорк, на 17 години стана најмладата уредничка на популарниот моден магазин „Вог“, каде што работеше 17 години, по што замина да работи за Ралф Лорен, а две години подоцна, на 40-годишна возраст стана самостојна дизајнерка на најбараните венчаници во светот.

https://www.instagram.com/p/B_0kBB2DDyN/

Вера Венг доби бројни комплименти под нејзините фотографии, па нејзините следбеници ја прашаа што пие за да одржи ваков неверојатен изглед.

https://www.instagram.com/p/B_tQgbPpbmz/
Прочитајте и...  Како стареат кучињата: Моќен фотографски проект

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote