Случувања

Инструментал Бенд предгрупа на концертот на Жељко- заедно ја испејаа „Битола мој роден крај“

Инструменталци продолжуваат со нивните успеси. На концертот на Жељко Самарџиќ настапија како негова предгрупа со спремен репертоар кој ја забавуваше публиката во кој беше испеана и една од нивните авторски песни „Очи пуне суза“, а пред да се качи на бината Жељко заедно со момците ја испеа песната „Битола мој роден крај“.

Zeljko Samardzic & InstruMENTAL band <3

Gepostet von InstruMENTAL band am Samstag, 23. Februar 2019
Прочитајте и...  Ја губиме битката – коалите може да исчезнат поради пожарите

Најпопуларно


To Top