in

iPad Air и iPad Mini со моќни процесори доаѓаат на 25 март

Новиот модел на iPad Air ќе има A12 процесор, што ќе биде еднакво на подобрени перформанси за дури 70% и 50% подобри графички перформанси. Дисплејот на таблетот е поголем за 20% од претходниот, додека дисплејот на таблетот ќе има повеќе пиксели за половина милион. Цената на iPad Air изнесува 500 долари.

iPad mini ќе биде исто така со A12, но внатрешната меморија ќе му биде зголемена до 64GB, при што ќе може да дополнително да ја зголемите и до 256GB за дополнителни 150 долари. Цената ќе биде иста, при што графичките перформанси на уредот  се поголеми за 9 пати. Предната камера ќе биде со 7MP. Следниот настан на Apple е закажан за 25 март, така што веруваме дека ќе бидат презентирани на овој евент.

Прочитајте и...  Најзгодната блогерка на балканот сега е дел од забавите на „кралот на Инстаграм“ (ФОТО)

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote