Исчезна тинејџерка од Скопје

Шестнаесетгодишна девојка од Скопје е пријавена за исчезната во полиција. Нејзиното исчезнување во Полициската станица Бит Пазар, вчера го пријавил Б.Џ.(45) од с.Арачиново, скопско.

Од полицијата преземаат мерки за пронаоѓање на неговата 16-годишна внука А.Б..

Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.