Македонија

Исчезната малолетничка од Штип

На 21.03.2020 во 22:30 часот во СВР Штип Ш.О.(47) од Штип пријавила дека истиот ден од домот се оддалечила нејзината ќерка.

Исчезната е малолетничката Џ.О.(17). Се превземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Прочитајте и...  Македонскиот ајвар се повлекува од маркетите во Словенија, се сомневаат дека има штетни материи

Најпопуларно


To Top