in

Италијанците го вадат знамето на ЕУ и го ставаат знамето на НР Кина

На социјалните мрежи се споделуваат фотографии како во Италија се симнува знамето на ЕУ и го креваат знамето на Кина.

Италијанците го ваѓаат знамето на Европска Унија и го ставаат знамето на НР Кина. После кризата дефинитивно следи распад на ЕУ, пишува на постот.

https://www.facebook.com/renoituloveR/posts/916355268798588
Прочитајте и...  „Не те давам Македонијо“- Орде Неделковски објави патриотска песна (ВИДЕО)

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote