in

Италијански слаткар претвора десерти во неверојатни минијатурни светови (ФОТО)

Италијанците имаат силна традиција во правењето неверојатна храна, па така и слаткарот Матео Стучи игра своја улога во зачувувањето на италијанската кујна на врвот. Тоа го прави со создавање на сложени десерти кои личат на минијатурни светови.

„„Изгледот на десертот е исто толку важен колку и неговиот вкус“, вели Матео, а неговите 241.000 следбеници на Инстаграм не можат да се согласат повеќе.

Фото: Инстаграм

Прочитајте и...  ГАЛЕРИЈА: Зошто Националниот парк Кругер е едно од најинтересните места во светот?

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote