Излета возот Кичево-Скопје

Утрово, околу 6 часот наутро, излета возот на релација Кичево-Скопје помеѓу селата Србиново и Лакавица – Гостиварско. Според првичните информации, на шините имало камења и карпи. Во несреќата нема повредени. Повеќе информации ќе имаме подоцна.

Прочитајте и...  Зошто на празникот на Св. Василиј се става златник или паричка, а не на Бадник
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.