Македонија

Изведба која ќе ве наежи: „Ја излези Ѓурѓо“ во Арената во Пула

amira medunjanin

Вокалистката Амира Медунјанин со оркестарот „Вечерња“ љубав во Арената во Пула ја испеа познатата македонска песна „Ја излези Ѓурѓо“.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Респект за Словенците „Ја излези Ѓурѓо“ ечи во „Стожице
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top