Извлечени 5 гуми и градежен шут од Охридското езеро

Никола Паскали, нуркачот од Diving Center Akvatek денес објави слики од 5 гуми, вреќа градежен шут и сунѓерест лежај, кои ги извлекол од Охридското езеро.

Отпадот е пронајден кај Мостот на желбите, локација на која во минатиот период, членовите на нуркачкиот клуб извлекоа голем број на градежен отпад.

75564575 2385768768187986 8836882807654449152 n
75464132 2385777411520455 6970526506007134208 n
73064147 2385770814854448 8583746192666525696 o
73178729 2385768624854667 3266438979272048640 o

Ми тежеше дан речет Охриганиве само од Вардар вадит гуми и плус зима доага треба да се сменат.5 – Гуми, едно вреќе со…

Gepostet von Diving Center Akvatek am Freitag, 25. Oktober 2019
Прочитајте и...  Нови пронајдоци во Охридско Езеро: Подводниот „апартман“ доби правосмукалка и перална
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде