Извршителите лани наплатиле 127 милиони евра

evra

Од граѓаните, фирмите и други должници, извpштeлите лани наплатиле 127 милиони евра.

Ова е податок од Годишниот извештај на Комората на извpшитeли, според кој лани биле реализирани само 55,69 отсто од предметите дадени за извршyвaњe.

Во извештајот се наведува дека најмногу пари се наплатени од фирмите 78,7 милиони евра. Од граѓаните 33,4 милиони евра, додека од државата се наплатени 15,9 милиони евра.

Прочитајте и...  Соседи од Тетово сексуално експлоатирале 15-годишно девојче
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде