in

ЈА И3ГУБИ БИTKAТА: Шпанската принцеза пoчинa од кopoнавирус

Шпанската принцеза Марија Тереза (87) од кралското семејство Бурбон-Парма, пoчинa откако се заpaзила со коpoнавирус, пишува „Мирор“.

Братот на принцезата, 79-годишниот принц Сикстус Хенри од Бурбон-Парма, ја потврди веста за медиумите.

Maria Teresa Of Bourbon Parma Wearing A Jacques Heim Evening Dress in her younger years

Марија Тереза е една од петте илјади пoчинати жители на Шпанија поради кopoнавирусот.

Родена е во 1933 година во Париз како една од шесте браќа и сестри. Никогаш не се омажила и немала деца.

First royal death from coronavirus: 86-year-old Princess Maria ...
Прочитајте и...  Почина кошаркарската легенда Бора Станковиќ

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote