Случувања

„Ја излези Ѓурѓо“ ја крена салата на нозе: Вардарци ги најави дуото „Некст Тајм“

фото: Златна Бубамара

Ракометниот клуб „Вардар“ синоќа на „Златна бубамара на популарноста“ ја доби наградата за спортски успех на годината. Нивното качување на бина беше најавено од коментаторите на „Спорт арена“ Стеван Стевановиќ и Сретен Рашковиќ кои фантастично го коментираа успехот на „Вардар“ во настапина на Лига на шампиони.

Додека ракометарите на „Вардар“ излегуваа на сцената, дуото „Некст Тајм“ ја пееше „Ја излези, Ѓурѓо“, целата сала е на нозе , по три минутен аплауз , на Вардарци им ја доделуваат златната буба мара за спортски успех на годината.

„Ја излези Ѓурѓо“ ја крена салата на нозе

Додека ракометарите на „Вардар“ излегуваа на сцената, дуото „Некстајм“ ја пееше „Ја излези, Ѓурѓо“…

Gepostet von Republika Nedelnik am Freitag, 28. Februar 2020
Прочитајте и...  „Врба“ на Манчевски на Фестивалот во Порто доби награда за најдобар филм

Најпопуларно

To Top