in ,

Ја “нападнаа“ Ева Мендес дека старее, а таа им возврати со стил

Ева Мендес пред неколку дена сподели кратко видео во кое ја покажува новата боб фризура и неколку од нејзините нови креации.

Речиси сите коментари на објавата се позитивни и полни со комплименти, но меѓу нив има и неколку кои се однесуваат на нејзината возраст.

https://www.instagram.com/p/B8CRaNFhnAL/?utm_source=ig_embed

Откако една девојка напиша „Таа старее“, Мендес ѝ возврати со стил.

„Во право си. Фала му на Бога што стареам. Тоа значи дека сè уште сум тука. Наскоро ќе наполнам 46 години и секој ден сум благодарна што стареам. Твојот коментар требаше да направи да се чувствувам лошо? Не направи да се чувствувам лошо. Се чувствувам благодарна. Па, фала ти што ме потсети дека сè уште сум тука“ – напиша Ева.

Прочитајте и...  За оваа докторка зборува цела Црна Гора: Детето проголтало шаховска фигура, мајката го однела мртво на доктор, а потоа се случило чудо

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote