„Јано мори“ во модерна верзија на „Ај кју“

„Ај Кју“ ја преработија песната „Јано мори“.

Ова дуо по настапот на Евровизија 2018 е многу активно низ Европа и Австралија и поголемиот дел од оваа година го помина во Лондон работејќи на нов материјал. Бојан Трајковски и Марија Ивановска одлучија да ја изненадат македонската јавност со едно уникатно музичко остварување.

За песната е изработен и видео спот во режија на Кристијан Шемко. Подготвена е и верзија со англиски текст која ќе се промовира на меѓународниот пазар следниот месец.

Прочитајте и...  Детали за вчерашната сообраќајна несреќа на влезот во Скопје: Меѓу повредените и тинејџери
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде