Македонија

„Јано мори“ во модерна верзија на „Ај кју“

„Ај Кју“ ја преработија песната „Јано мори“.

Ова дуо по настапот на Евровизија 2018 е многу активно низ Европа и Австралија и поголемиот дел од оваа година го помина во Лондон работејќи на нов материјал. Бојан Трајковски и Марија Ивановска одлучија да ја изненадат македонската јавност со едно уникатно музичко остварување.

За песната е изработен и видео спот во режија на Кристијан Шемко. Подготвена е и верзија со англиски текст која ќе се промовира на меѓународниот пазар следниот месец.

Прочитајте и...  Филипче ги објасни причините за смртта на младиот пациент
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top