Видео

Јапонци ја пеат „Брала мома капини“ – спот кој мора да го видите!

За време на нивниот престој во Крушево на свадба, овие јапонци решиле да направат преработка на „Брала мома капини“ во малку помодерен стил.

На видеото се гледа како уживаат во традиционална Македонска храна и Македонски ора.

Прочитајте и...  Денес е Св. Јоаким и Ана, треба да направите една работа
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top