in

Јапонски уметник прави реалистични цртежи кои изгледаат како фотографии

Можеби не ве шокира тоа што неверојатни работи можат да се направат само со молив и хартија, но овие реалистични цртежи на 22 годишниот Кохеи Омори ќе ве остават без зборови.

Уметникот живее во Окајама и троши над 200 часа за секој проект, а неговото внимание кон деталите е очигледно. Благодарение на внимателното засенчување, ултра-тенките линии и неверојатно стабилна рака, дизајните на Омори изгледаат како да ќе излезат надвор од хартијата.

Неговата публика на Твитер го нарекува “луд генијалец” и “луд” во посветеноста кон неговите реалистични цртежи.

Прочитајте и...  Наградени свадбени фотографии кои ќе ве остават без зборови (ГАЛЕРИЈА)

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote