Како да го спречите создавањето на брчки околу устата?

lice

За да го спречите нивното настанување или пак да ја намалите видливоста на брчките, ние ви нудиме неколку совети:

Оставете ги цигарите

Цигарите се лоши за кожата од две причини: прво никотинот влијае на еластичноста на кожата и второ, мимиките кои ги правите при вовлекувањето на чадот предизвикуваат брчки околу устата.

Набавете крема со колаген

Кремите со колаген се ефикасни во борбата против брчките, а со оглед на фактот дека се поскапи од хидратантните креми, се исплатува да вложите во крема која ќе ја одржи вашата кожа витална.

Користете креми со заштитен фактор

Сонцето е еден од најголемите непријатели на кожата, па дури и за обично излегување во град, користете крема со заштитен фактор.

Правете вежби за лицето

Додека ја гледате омилената серија или филм, правете вежби за лицето кои ќе ги зацврстат мускулите и ќе го вратат тонусот.

Прочитајте и...  (СМЕШНО)Новиот изглед на кружните тeкови во општина Чаир ќе Ве остави без зборови
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде