in

Што ги „лади“ жените, а што мажите? Разликите се големи

Во текот на сексот жешките разговори се пожелни за зголемување на возбудата во спалната соба, но некои нешта делуваат сосема спротивно.

Жените не сакаат да слушаат за бившите, а мажите ако се изгаси светлото во тек на сексот. Кои се другите нешта што ја намалуваат сексуалната возбуда?
Жените не сакаат:
1. Разговор за сексот со бившите
2. Мислење дека сексот е готов кога мажот ќе доживее оргазам
3. Домашни миленици во собата
4. Праќање разголени фотографии без претходно барање
5. Признавање неверство
6. Лош здив или непријатен телесен мирис
7. Испитување дали е “при крај“
8. Тајно гледање порно филмови
9. Одбивање употреба на кондом
10. Наговарање за секс како од порно филмови

Мажите не сакаат
1. Инсистирање да се згасне светлото
2. Жени кои не испуштаат секси звуци
3. Старомоден долен веш
4. Признавање неверство
5. Поголем интерес за мобилниот отколку за партнерот
6. Домашни  миленици во спалната
7. Лоша лична хигиена
8. Претерана наметливост
9. Недостиг на самодоверба
10. Глумење оргазам

Прочитајте и...  Искрен совет на еден татко до својата ќерка: „Ќерко, најди некој кој би го дал и срцето за тебе!“

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote