in

Славните личности од „старата“ vs. „новата“ генерација кога биле на иста возраст (ФОТО)

Професионалците проценуваат дека до 2025, големината на глобалниот пазар за убавина и лична нега ќе достигне околу 716 милијарди долари. Славните личности најверојатно најмногу се грижат за својот изглед, повеќе од скоро сите други. Тие постојано ги користат услугите на професионалците од индустријата за убавина и пробуваат да ги следат сите најнови модни трендови.

Ние од Публицист собравме неколку слики од ѕвезди од старата и новата генерација за да видиме како концептот за убавина се сменил низ годининте. Кои трикови за убавина биле славни порано, а кои сега.

Бритни Спирс и Били Ајлиш, 17 години

Анџелина Џоли и Џенифер Лоренс, 20 години

Катерина Зита-Џонс и Емили Ратајковски, 22 години

Мишел Фајфер и Клои Грејс Морец, 22 години

Кортни Кокс и Меган Фокс, 23 години

Дру Баримор и Сирша Ронан, 23 години

Џулија Робертс и Селена Гомез, 24 години

Кејт Винслет и Марго Роби, 25 години

Мадона и Мајли Сајрус, 26 години

Викторија Бекам и Аријана Гранде, 26 години

Мелани Грифит и Амбер Херд, 31 година

Брижит Бардот и Скарлет Јохансон, 31 година

Никол Кидман и Емили Блант, 34 години

Бони Тајлер и Аврил Лавињ, 35 години

Ема Томпсон и Сиена Милер, 37 години

Кристи Али и Ферги, 39 години

Глен Клоус и Малин Акерман, 40 години

Кети Бејтс и Мајим Биалик, 43 години

Џоан Колинс и Винона Рајдер, 47 години

Кои модерни трендови во индустријата ви се допаѓаат најмногу? А кои трендови од минатото би сакале да ги видите повторно во денешната мода?

Прочитајте и...  Фотографка од Кина ја доживеа Македонија во поинакво светло (ГАЛЕРИЈА)

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote