in

Како изгледале 18 милијардери пред да се збогатат (ФОТО)

Светот никогаш немал толку милијардери колку што има денес. Програмери, режисери, писатели, уметници – има над 2.000 луѓе на списокот милијардери на „Форбс“, кој постојано расте.

Многу од најбогатите луѓе во светот имале скромни почетоци и се обидуваат да останат скромни, иако е невозможно да се избегнат промените што доаѓаат со големи суми на пари. Во галеријата подолу можете да погледнете 18 пред и потоа фотографии за да видите колку поразлично изгледале пред да станат богати.

Бил Гејтс (основач на Microsoft)

What 18 Famous Billionaires Looked Like Before They Were Rich

Илон Маск (претприемач)

Кајли Џенер (претприемач)

What 18 Famous Billionaires Looked Like Before They Were Rich

Лери Пејџ и Сергеј Брин (основачи на Google)

What 18 Famous Billionaires Looked Like Before They Were Rich

Тим Кук (извршен директор на Apple)

What 18 Famous Billionaires Looked Like Before They Were Rich

Стивен Спилберг (режисер, продуцент и сценарист)

What 18 Famous Billionaires Looked Like Before They Were Rich

Сузан Војчицки (главен извршен директор на Youtube)

What 18 Famous Billionaires Looked Like Before They Were Rich

Опра Винфри (водителка, глумица, продуцентка)

What 18 Famous Billionaires Looked Like Before They Were Rich

Џ.К. Роулинг (писателка)

What 18 Famous Billionaires Looked Like Before They Were Rich

Марк Закерберг (основач на Facebook)

What 18 Famous Billionaires Looked Like Before They Were Rich

Питер Tил (ко-основач на PayPal)

What 18 Famous Billionaires Looked Like Before They Were Rich

Рид Хејстингс (извршен директор на Netflix)

What 18 Famous Billionaires Looked Like Before They Were Rich

Ричард Бренсон (претприемач)

What 18 Famous Billionaires Looked Like Before They Were Rich

Марта Стјуарт (писателка, водителка)

What 18 Famous Billionaires Looked Like Before They Were Rich

Џеф Безос (основач на Amazon)

What 18 Famous Billionaires Looked Like Before They Were Rich

Канје Вест (рапер)

What 18 Famous Billionaires Looked Like Before They Were Rich

Џорџ Лукас (режисер, сценарист и продуцент)

What 18 Famous Billionaires Looked Like Before They Were Rich

Ралф Лорен (моден креатор)

What 18 Famous Billionaires Looked Like Before They Were Rich
Прочитајте и...  Чоколадни мафини кои се топат во уста - рецепт за најсочните мафини што некогаш сте ги пробале

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote