in

Како ќе се вика кралското бебе на Меган и Хари?

Откако Меган и Хари го покажаа нивниот првороден син, британската, а и светската јавност со нетрпение очекуваа да слушнат какво име ќе добие.

harry meghan baby archie t 1

Од кралското семејство пред малку ја соопштија информацијата дека новиот наследник се вика Арчи Харисон Маунтбатен Виндзор.

imeto na najmladiot kralski chlen iznenaduvanje za kladilnicite 346940

Интересно е што ова име воопшто го немаше на обложувалниците. Меѓу фавротите беа Спенсер, Џејмс, Едвард, Чарлс, Филип, Артур, Алберт, Александар, Тео, Грег…

imeto na najmladiot kralski chlen iznenaduvanje za kladilnicite 346941

 За потсетување, Меган пред два дена на свет го донесе Арчи, кој е седми во редот на престолонаследници. Сепак, по желба на татко му, тој нема до неговото име да носи ниту една титула – принц, лорд, ерл… за да може да расте како обичен граѓанин.

https://www.instagram.com/p/BxNBHHchfUM/?utm_source=ig_embed


Прочитајте и...  Застрашувачки фотографии од прегладнети лавови во Судански Парк предизвикаа кампања за да се спасат животните (ВИДЕО)

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote