Македонија

„Како ли јас да пораснам“ стана хит и за новите генерации: Ја препеја талентираниот Милан во „Дајте музика“

image 9 1

Родителите во денешно време често коментираат дека нема детска програма на телевизиите која може да ги замени “нашите времиња“. Оваа теза ја побива секоја епизода на новите сезони од „Дајте музика“, крупен проект реализиран под палката на актерката Весна Петрушевска-Бејби.

milan9

Се врати квалитетната програма за деца, безвременските детски хитови, шегите, поучните епизоди. Преку дружбата со славните личности од нашата сцена се прави комбинација која е полн погодок.

dajte muzika

Децата од  „Дајте музика“ освен што настапуваат со нови песнички, ги препејуваат и постарите детски хитови со кои растеа генерации и генерации.

Ако зборуваме за безвременски песни изведени од дете за деца, не е можно да не ја спомнеме култната „Како ли јас да пораснам“. Ако сметавте дека е подзаборавена, сега можете да бидете спокојни.

Новата верзија е препејана од Милан Данчев, талентираното дете кое ги примами симпатиите на публиката во улогата на Цонде од „Дајте музика“.

Прочитајте и...  Нема одлука за олеснување на рестриктивните мерки

Милан е дел од Актерската школа  на Весна Петрушевска повеќе од една година.

1milan
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top