Како шминката може да им помогне на пациентите заболени од рак да стекнат самодоверба

Дел од курсевите од серијата на Сефора за Самодоверба е „Храбра убавина во лицето на ракот“ курсот. Тој е предаван од страна на советниците на Сефора кои предаваат за нега на кожата и техники за шминка на оние кои се заболени од рак.

Прочитајте и...  Дали е ова најубавата божиќна реклама? (ВИДЕО)
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.