Видео

Како спијат морските желки? (ВИДЕО)

Многумина се прашуваат дали желките спијат. Одговорот е да, секако дека спијат, но нивниот сон се разликува од нашиот. Поточно, повеќе личи на состојба на мирување, што може да се види и од видеото кое неодамна стана вирално на социјалните мрежи.

kako spavaju kornjace aps 312235935

Кога е време да се одморат, овие животни бараат тивко место со постојана температура, престануваат да се движат и заземаат пози, честопати повлекувајќи се во оклопот за дополнителна заштита.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Грбав кит од 40 тони скокнува од вода, ги шокира набљудувачите
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top