in ,

Како жените го доживуваат сексот според хороскопскиот знак

Овен

Кај жените во знакот на Овен, се мора да биде брзо. Мал застој во моменталниот занос и таа ќе го загуби интересот. Ако партнерот и е активен и ако не одолговлекува, може многу брзо да доживее оргазам. Сепак, на припадниците на овој знак им се препорачува на сексот да гледаат како на игра за двајца, а не како трка. Сексот треба да се доживее како нешто убаво. Оргазмот е многу важен за жените од овој знак. Лошиот секс ќе ја оддалечи од партнерот.

Бик

Припадниците на овој знак лесно се возбудуваат, но не го покажуваат тоа. Не се склони на авантури и сексуалниот партнер мора да им биде некој посебен. Тука настанува проблем, бидејќи им е потребно време да влезат во штос и да истражат, односно потребна им е долга врска. Блискиот однос со партнерот во исто време е и услов за доживување на оргазам. Кога се сигурни во себе и кога сакаат да имаат секс, а при тоа и партнерот им е во кондиција и може подолго да издржи, сигурно ќе доживеете оргазам. Нивниот оргазам е пропратен со припиени тела и тивки воздишки. По сексот се среќни и покажуваат благодарност. Ако не доживеат оргазам не му замеруваат на партнерот поради тоа.

Близнаци

Како да постигнете оргазам кога за време на сексот се смеете, скокате, раскажувате вицови и се шегувате? Тоа не значи дека не уживате во сексот, напротив. За жените од овој знак да доживеат оргазам, потребно е многу работа, напор, да се најде вистинската поза, да се смират и да ги оттгрнат мислите од се друго. Овие жени немаат многу оргазми, но тоа не им е многу важно. Важно им е да им е убаво и партнерот да има фантазија и да им е удобно. Кога ќе доживеат оргазам умеат и да пуштат по некоја солза и многу се тивки. Ако не им е добар сексот, нема да му замерат на партнерот.

Рак

Кога сексот не би го доживувале како должност, припадниците на овој знак лесно би доживувале оргазам. Тие премногу му се посветуваат на партнерот за да се сконцентрираат на самите себе. Нивната телесна градба е речиси идеална за оргазам, градите им се чувствителни, а и се останато, па самиот допир би мижел многу од тоа да направи. Сепак, тие не можат да се впуштат во сексот туку така, а не можат и да се опуштат. Целосно се прилагодуваат на партнерот и прават се што мислат дека тој сака. Овие жени најмногу глумат оргазми.

Прочитајте и...  Ова е најважната работа за секој маж со која секоја жена ќе биде задоволна

Лав

Оргазмот на Лавиците е полн со страст, пот, воздишки, па затоа и сексот со Лавиците е најдобро да го практикувате во затворена просторија далеку од луѓе. Тие целосно се препуштаат во сексуалното уживање, многу се самоуверени, знаат што сакаат и што сакаат партнерот да им прави. Но знаат и што партнерот сакаат од нив. Ако не доживеат оргазам, не се незадоволни, нема да приговараат, но знаат да се пошегуваат со нив, па на тој начин ги бркаат чувствителните мажи.

Девица

Девиците се прават дека се невини и дека сексот не ги интересира, а се возбудуваат на секој безобразен збор. Партнерот кој не сака да кажува валкани зборови, нема да ги задоволи и да ги донесе до врвот. За тие да доживеат оргазам, потребен им е груб партнер кому целосно ќе му се потчинат. Потребно им е доста предигра, а кога ќе се загреат, не можат да престанат. Кога ќе се возбудат, знаат да го наведат партнерот да го прави она што тие сакаат и ќе ги доведе до оргазам. Нивниот оргазам е интензивен, а додека го доживуваат се потат, но не испуштаат звуци. На партнерите тешко им простуваат лош секс, иако не зборуваат за тоа, но ја проценуваат ситуацијата. Во простор кој не е совршено чист, нема ни да помислат да имаат секс.

Вага

Овие жени како да се создадени за оргазам, лесно го доживуваат со среден и нежен маж. Умеат целосно да му се препуштат на сексот и не им пречи ниту местото, ниту времето. Најважно им е се да е свежо и со полн мирис, подобро се чувствуваат и се трудат на отворено, отколку на затворено. Сакаат да бидат задоволени, но сакаат и партнерот да им биде задоволен. Нивните оргазми се јаки, се преплетуваат со партнерот и го стегаат, испуштаат воздишки, целосно им се препуштаат на чувствата и речиси никогаш не глумат. Начинот на кој го доживуваат оргазмот го стимулираат парнтерот, па често доаѓа и до заеднички оргазам. На партнерите им ги простуваат грешките, но и се чувствуваат виновни ако не се задоволни.

Прочитајте и...  Секс хороскоп: Овенот сака утрински секс, Водолиите групни дружби

Скорпија

Жената скорпија не го пушта партнерот додека не доживее оргазам. За неа не постојат препреки и не мисли на тоа дали партнерот може да го издржи нејзиното темпо. Таа може да доживее неколку оргазми по ред. Потребно и е доста издржлив партнер. Лесно се возбудува и лесно се впушта во секс, во кој најважен и е оргазмот. Ако не доживее оргазам за неа сексот е промашен. Бидејќи нема влакна на јазикот, на партнерот јасно ќе му каже дека не е задоволна. Кога еднаш ќе биде задоволена, тој може да и биде партнер, кој не, може да ја заборави. Таа не простува.

Стрелец

Кај жените Стрелци, сексот е комбинација од игри, егзибиции и глума. Таа сака да го покажува нејзното голо тело, па секоја воајерска и егзибиционистичка ситуација и е интересна. Може многу лесно да се возбуди, а партнерот мора да ги следи знаците кои му ги праќа за да ја доведе до оргазам. Лесно се препушта на сексот. На партнерот му праќа мали знаци и го остава да се снаоѓа сам. Кога ќе се најде во поза која многу и одговара, не ја менува додека не доживее оргазам. Нејзиниот оргазам може да биде многу тивок и многу гласен. Ако партнерот не ја задоволи, нема многу да му замери, туку ќе се надева дека следниот пат ќе биде подобор. Ако не биде ќе почне сериозно да мисли за промени.

Јарец

Овие жени тешко доживуваат оргазам. Нивниот партнер мора да биде многу упорен, а само во една поза и тоа под одредени услови, можат да доживеат оргазам. Тоа е позата во која таа лежи на стомакот, а тоа со стомакот на нејзиниот грб. Жените родени во овој знак лесно се возбудуваат, брзо посакуваат секс и во него се препуштаат лесно, но за оргазам им треба многу. Но бидејќи се рационални, рано го сфаќаат нивниот проблем, па не му замеруваат на партнерот. Дури и да патат поради тоа, нема да му кажат на партнерот. Сепак, упорен партнер и оваа жена може да ја доведе до оргазам. Ако го доживее, тогаш тоа нема да може да се сокрие: се припива, ја собира главата, мрда со колковите, а на партнерот речиси и да заборава. Но не очекувајте дека тоа следнот пат ќе се повтори.

Прочитајте и...  Љубовта не познава етикети: Видео кое ги разнежни срцата ширум светот

Водолија

Кај жените родени во овој знак, се е можно. Таа може лесно да се возбуди, а пак во истата ситација да остане ладна. Може да се возбуди на допир, бидејќи има осетлива кожа, а од друга страна, може да и биде досадна и најинтересната предигра. Нејзиниот партнер никогаш не знае на што е и за што размислува. Оној кој е подготвен долго да ја милува, може да ја доведе до врвот. Кога ќе доживее оргазам брзо се опоравува, веднаш се облекува и лесно се враќа на нормален разговор. Затоа понекогаш остава впечаток дека сиот труд на партнерот не е важен. Но тоа не е точно, самиот оргазам кај неа е прилично силен и докажува дека парнтерот е вистински.

Риби

Рибите се многу чувствителни и сочуствителни. На нив најважна им е љубовта, па ако почувствуваат дека партнерот ги сака, тоа понекогаш е доволно за да доживеат оргазам. Целсоно се препуштаат на сексот, забораваат на се и уживаат. Навечер и рано наутро им е најубав период за секс. Убаво им е покрај море и воопшто во природа. А ако имат доверба во партнерот, секоја ситуација им одговара. Довербата им е многу важна, сакаат партнерот да ги води и сакаат груб секс, со малку зборување и многу бакнување. Сакаат да се врзуваат, да глумат силување и слично. Оргазмот им е полн со преплетувања, згрчување на мускулите, триење, стегање на партнерот, но не испуштаат премногу звуци. Неописливо се среќни по оргазмот и потоа би можеле со часови да се мазат.

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote