in

Каков родител сте според хороскопскиот знак?

Некои се родени за да бидат родители, додека други мора да внимаваат да не пренесат на своите деца некои од своите негативни карактеристики.

Ќе се воодушевите колку многу можете да научите за себе само преку вашиот хороскопски знак.

Забавен или строг, традиционален или модерен, дознајте сега:

Овен

Вие сте самоуверен родител. Иако сте ориентирани кон кариерата, тоа не значи дека не ги сакате своите деца. Сакате да бидат амбициозни и постојано ги охрабрувате да ги следат своите соништа.

Понекогаш можеби реагирате темпераментно, но тоа е поради трката да направите баланс помеѓу домот и работата.

Бик

Вие сте посветен и трпелив родител. Одлучни сте по секоја цена да им го овозможите најдобриот живот што може да го имаат вашите деца. Поголемиот дел од времето го минувате во грижата за нив и имате навистина блиска врска.

На моменти сте тврдоглави, но тоа е само кога се соочувате со промени.

Близнаци

Вие сте родител полн со младешка енергија, кој лесно се прилагодува на ситуациите. Ги обожавате вашите деца затоа што прават да се чувствувате живи.

Прочитајте и...  Дали сте среќник или најголем баксуз на светот според хороскопот?

Вие сте спонтани и непредвидливи и вашата замисла за семеен живот не е традиционална.

Рак

Вие сте заштитнички настроен родител полн со љубов. Родителството во доаѓа природно и градите силни врски со децата.

Емотивни сте и на моменти дури знаете да ги загушите со сета таа грижа за нив.

Лав

Вие сте креативен и забавен родител. Луѓето дури не можат да ве замислат како родител, но вие сте одлични во таа улога.

Природен лидер сте, па понекогаш на вашите деца премногу ќе им наредувате. Ги воспитувате децата да имаат широки хоризонти.

Девица

Вие сте организиран и практичен родител. Природно ви доаѓа да работите многу и комплетно сте посветени на животите на вашите деца.

Понекогаш знаете да се грижите премногу, но навистина нема потреба, опуштете се.

Вага

Вие сте задоволен и смирен родител. Ги учите вашите деца како да работите заедно за да имате мир во домот. Се гордеете кога се посветени на уметноста и науката.

Прочитајте и...  Најпознатиот руски астролог тврди: Во 2020 година овие 3 знака ги очекува невидена среќа!

Ги учите на манири и на коректен однос кон другите. Понекогаш знаете да бидете нерешителни.

Скорпија

Вие сте страстен и нетрадиционален родител, кој комплетно се предава на улогата. Ги учите децата да бидат храбри и доманинатни.

Сакате одлучност и така ги воспитувате, но на моменти знаете да бидете и ексцентрични.

Стрелец

Вие сте забавен и оптимистичен родител и сакате да ги воспитувате низ забава. Имате слободен дух, па и вашите деца ги учите да не се врзуваат премногу за работите.

Ги заразувате со ентузијазам, но внимавајте да не ги направите неодговорни.

Јарец

Вие сте дисциплиниран и одговорен родител и вашите деца се свесни дека вие ги правите правилата.

На моменти сте студени и песимистички настроени, но вашите деца го будат најдоброто во вас.

Водолија

Вие сте лојален родител, пријателски настроен кон своите деца и комплетно искрен.

Иако обожавате да минувате време со своите деца, понекогаш ви е потребна приватност за да ги наполните батериите.

Прочитајте и...  Кои хороскопски знаци важат за најнеразбрани, со тежок и комплициран живот?

Риби

Вие сте добар и несебичен родител и проблемите на вашите деца навистина ги сфаќате и анализирате сериозно. Топли сте, па и нив ги воспитувате да го сакаат домот.

Сепак бидете внимателни за да не ги „загушите“ со љубов.


Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote