in ,

„Карпата“ објави фотографија од 15 години: Сите ме третираа како да имам чума (ФОТО)

Актерот Двејн Џонсон познат како „The Rock“, на својот профил објави фотографија од младите денови.

636402053502771488 ap people dwayne johnson nye

На фотографијата тој има само 15 години, но јасно се гледа дека тоа момче има амбиции да стане најмускулестиот актер во Холивуд.

„Сеќавањето на тоа посебно време кога бев дете од 15 години и имал едвај 90 килограми, чудни бркови и бев приморан да ги напуштам Хаваите за да живеам во Нешвил. Тамо се најдов во ново средно училиште и сите ме третираа како да имам чума и се држеа подалеку од мене убедени дека сум полицаец на тајна задача“, напиша актерот во описот на фотографијата.

Тој поминал долг пат до денешната слава и изглед, а сега е многу горд на се што постигнал во животот.

https://www.instagram.com/p/B3wF7ymFxdf/?utm_source=ig_embed
https://www.instagram.com/p/B3CpXUrlLUp/?utm_source=ig_embed
Прочитајте и...  Измамен познат бизнисмен: Платил 2500 евра за да биде со Рада Манојловиќ и уште 1000 за ружи

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote