in

Ќе ви го стопи срцето: Дете со Даунов синдром не сака да се одвои од новородената сестричка

Преслатко видео од братче и сестриче растопува срца на интернет. Во него, детенце со Даунов синдром ѝ се радува на сестричката и плаче кога мајка му сака да ја одведе подалеку од него.

Едногодишниот Брукс се заљубил во малата Колинс на прв поглед. Тој не сакал да се одвои од неа на големо изненадување на неговите родители кои мислеле дека тој ќе биде љубоморен.

„Не бевме сигурни како ќе реагира Брукс што има бебе во близина и дали ќе биде љубоморен што ќе мора да го дели вниманието. Но, беше многу слатко. Тој е заљубен во неа. Кога првпат ја запозна на болница, реагираше на истиот начин, па моравме да го снимиме. Тој е момче полно со љубов“ – рекла мајката на двете деца.

https://www.instagram.com/p/B-ksTaqpwYt/?utm_source=ig_embed
Прочитајте и...  Шириме позитивна енергија: Карантин преработка на „Ама ако“ (ВИДЕО)

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote