in

Ќе ви го стоплат срцето: Калиопи, Северина и Кеба запеаја македонска народна песна (ВИДЕО)

Северина и нејзиниот свекор Кеба, ја поздравија Македонија и сите обожаватели на Калиопи со македонскиот безвременски хит „Битола мој роден крај“.

„Вака беше синоќа на Инстаграм. Двајца прекрасни луѓе, две благородни суштества, ни ги разубавија минутите што ги поминуваме заедно во живо на инстаграм…Од тоа нивно изненадување зедовме повеќе светлина и позитива за овие денови во изолација … Ви благодарам мои прекрасни Северина и Кеба…“, напиша Калиопи на фејсбук.

https://www.facebook.com/watch/?v=243058613508823
Прочитајте и...  40 фотографии од славните со нивни помлади верзии

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote